Odličan potez

Josip Brekalo strijelac u europskoj pobjedi Wolfsburga

21.02.2020.

Wolfsburg je u prvom dvoboju šesnaestine finala Europske lige svladao Malmö, a u listu strijelaca upisao se i Josip Brekalo.

Iako se pred svojim navijačima našao u rezultatskom zaostatku, njemački Wolfsburg uspio je steći pogodak prednosti nad švedskim suparnikom uoči uzvratne utakmice šesnaestine finala Europske lige.

Malmö je, naime, poveo u 47. minuti preko Thelina, koji je realizirao kazneni udarac, no već dvije minute poslije ofenzivac Vatrenih Josip Brekalo sjajno prolazi po lijevoj strani i pogađa suprotnu stranu suparničkih vrata za izjednačenje na 1:1.

Thelin je u 62. minuti zatresao vlastitu mrežu za pobjedu Wolfsburga 2:1, a Brekalo je iz igre izašao u trećoj minuti sudačke nadoknade. Marin Pongračić nije konkurirao za sastav Wolfsburga.

Uzvratni susret Malmöa i Wolfsburga igra se za tjedan dana, u četvrtak 27. veljače.