Garić i Gibanjek za pobjedu

Hrvatska U-16 otvorila turnir pobjedom nad Saudijskom Arabijom

26.02.2020.

U svom prvom nastupu na međunarodnom prijateljskom turniru, Hrvatska U-16 svladala je vršnjake iz Saudijske Arabije.

U-16: HRVATSKA - SAUDIJSKA ARABIJA 2:1 (1:1)
Prijateljska utakmica, Hrvace.

Strijelci: 0:1 - Barrah (19'), 1:1 - Garić (39'), 2:1 - Gibanjek (66')

Hrvatska: Mišević, Đolonga (62' Gibanjek), Čabrajić (46' Begović), Katinić (62' Mutapčić), Buić (62' Gubijan), Babić (46' Smiljanić), Matijević (46' Lukanić), Garić (46' Capan), Čuljak (62' Batur), Mikolčić (46' Klarić-Kukuz), Rukavina (62' Vidović). Izbornik: T. Rukavina.

Hrvatska reprezentacija do 16 godina, pod vodstvom izbornika Tomislava Rukavine, domaćin je turnira na kojoj nastupaju četiri nacionalne selekcije, a prvi je susret odigrala u mjestu Hrvace protiv Saudijske Arabije.

Gosti su poveli u 19. minuti preko Barraha, a izjednačio je Garić u 39. minuti. Pobjedu je Hrvatskoj dobio Gibanjek nedugo po svom ulasku u igru, u 66. minuti dvoboja.

U drugom kolu Hrvatska igra s Rusijom u Omišu, a ta je utakmica zakazana za subotu, 29. veljače s početkom u 12:00 sati.