Pobjeda u Grčkom kupu

Sjajan pogodak Mišića u derbiju s Olympiakosom

05.03.2020.

Hrvatski veznjak Josip Mišić još je jednom bio jedan od ključnih igrača svog PAOK-a, ovoga puta u srazu s rivalom Olympiakosom u polufinalu domaćeg kupa.

PAOK i Olympiakos vode bitku za naslov prvaka Grčke, a sastaju se i u polufinalu Grčkog kupa. Prva je utakmica odigrana u Solunu, a PAOK je izborio pobjedu 3:2.

Gosti su, međutim, poveli 2:0 u prvih osam minuta igre, zahvaljujući pogocima Hassana i Guilhermea, a već u desetoj minuti Pelkas smanjuje zaostatak.

U 12. minuti prekrasan volej iz daljine u mrežu šalje Josip Mišić, za poravnanje na 2:2. Hrvatski je veznjak igrao od početka do kraja utakmice.

Pogodak za pobjedu PAOK-a postigao je Pelkas iz kaznenog udarca u 69. minuti, a uzvratna je utakmica na rasporedu 22. travnja. U drugom se polufinalu sastaju AEK Marka Livaje i Aris, a upravo je hrvatski napadač asistirao za vodeći pogodak AEK-a u domaćoj pobjedi 2:1 u prvom susretu.