Polufinalna pobjeda nad Osijekom

31.05.2020.

U finalu Hrvatskog nogometnog kupa ove će sezone igrati Lokomotiva i Rijeka, nakon što je branitelj naslova režirao još jedan polufinalni preokret te pobijedio Osijek 3:2.

U nedjelju je odigrana druga polufinalna utakmica Hrvatskog kupa, a Rijeka je u sadržajnom dvoboju svladala goste iz Osijeka te će se 1. kolovoza u Šibeniku boriti za Rabuzinovo sunce s momčadi zagrebačke Lokomotive. Kao i u subotu u Koprivnici, susret je uživo pratio i predsjednik Hrvatskog nogometnog saveza Davor Šuker.

Osijek je, međutim, poveo na Rujevici u 17. minuti preko Bočkaja, a isti je igrač početkom nastavka kaznio propust riječke obrane za povećanje prednosti na 2:0.

Ubrzo je drugi žuti, isključujući karton dobio Kleinheisler, a Rijeka je s igračem više smanjila zahvaljujući Muriću u 66. minuti.

Na 2:2 izjednačio je Čolak u 73. minuti realiziravši kazneni udarac, da bi Yateke po svom ulasku s klupe donio pobjedu zaključivši protunapad domaćina u 86. minuti utakmice.

Natjecanje u Hrvatski Telekom Prvoj ligi nastavlja se 5. lipnja, prvim susretom 27. kola između Hajduka i Intera.