Pretposljednje bundesligaško kolo

Kramarić se vratio pogocima, Hoffenheim osigurao Europu

20.06.2020.

Hrvatski napadač Andrej Kramarić postigao je jedan od četiri Hoffenheimova pogotka u pobjedi nad Union Berlinom, vrijednoj novog plasmana u europska natjecanja.

Hoffenheim je u sklopu pretposljednjeg kola njemačkog prvenstva ugostio Union Berlin (4:0), a po prvi se puta nakon oporavka od ozljede u udarnoj postavi domaće momčadi našao hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić - samo dan nakon što je proslavio svoj 29. rođendan.

Kramarić je bio strijelac drugog pogotka Hoffenheima, u 39. minuti, na drugoj vratnici nakon ubačaja iz prekida s desne strane kaznenog prostora.

Preostali su pogoci bili djelo Beboua, Dabbura i Baumgartnera, a Kramarić je igrao do 74. minute, kada je svoje mjesto prepustio Bruunu Larsenu.

Sedmoplasirani Hoffenheim tako je osigurao novi plasman u europska natjecanja, pri čemu u posljednjem kolu ima priliku domoći se i šeste pozicije, ukoliko preskoči Brekalov i Pongračićev Wolfsburg.