Lov na europske pozicije

Ante Rebić poveo Milan do pobjede nad Romom

28.06.2020.

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić upisao se u listu strijelaca u drugoj uzastopnoj ligaškoj utakmici po ponovnom početku natjecanja.

Nakon što je prije šest dana postigao pogodak u visokoj gostujućoj pobjedi nad Lecceom (4:1), Ante Rebić u nedjelju je zatresao i mrežu Rome, jednog od izravnih Milanovih konkurenata u borbi za plasman u europska natjecanja.

Rebić je zaigrao u početnoj postavi Milana, a u gužvi u kaznenom prostoru u 76. minuti prvo je pogodio vratnicu, da bi u drugom pokušaju loptu silovito poslao pod prečku za vodstvo svoje momčadi.

Pobjedu Milana (2:0) potvrdio je Calhanoglu u 89. minuti s bijele točke, a Rebića je nedugo poslije prvog pogotka zamijenio Leao. Nikola Kalinić igrao je za Romu od sredine drugog poluvremena.

Na tablici Serie A Milan drži osmo mjesto s 42 boda, šest manje od petoplasirane Rome, a do kraja prvenstva preostalo je još deset kola.