Dramatično finale

17.07.2020.

U Makarskoj je odigrana finalna utakmica ovosezonskog izdanja 1. HMNL, a Novo vrijeme Apfel i Olmissum o pobjedniku su naposljetku odlučivali udarcima sa šest metara.

Novo vrijeme Apfel i Olmissum izborili su kroz doigravanje mjesto u završnoj borbi za naslov prvaka Hrvatske, a više su uspjeha naposljetku imali Omišani te su uzeli trofej već u svojoj premijernoj sezoni u prvoligaškom društvu.

Nakon 40 minuta igre bilo je neriješenih 2:2 (Osredkar, Kazazić / Jurić, Kustura), da bi Kazazić u produžecima doveo Novo vrijeme Apfel u vodstvo. Međutim, u posljednjoj minuti produžetka Horvat pogađa za 3:3.

Pristupilo se stoga izvođenju šesteraca, a vratar Luketin obranio je pokušaje Osredkara i Kazazića, dok su Juretić i Kustura bili precizni za Olmissum, koji je mogao započeti sa slavljem.