Ruski Superkup

Lovren u debiju uzeo trofej, Ćorluka strijelac za Lokomotiv

07.08.2020.

Vedran Ćorluka, kapetan Lokomotiva, postigao je jedini pogodak svoje momčadi u dvoboju Superkupa, no Dejan Lovren uspješno je debitirao za Zenit.

Zenit iz St. Peterburga i Lokomotiv iz Moskve odlučivali su o naslovu pobjednika ruskog Superkupa, a trofejem je svoju vitrinu obogatio aktualni prvak, nova momčad reprezentativnog braniča Dejana Lovrena.

Lovren je odigrao cijelu utakmicu za Zenit, a pogotke su postigli Dzjuba u 14. te Ozdojev u 69. minuti. Na konačnih 2:1 smanjio je kapetan Moskovljana, srebrni Vatreni Vedran Ćorluka.

Igrala se 71. minuta kada je najbolje reagirao nakon udarca iz kuta te iz blizine zatresao mrežu.

Ćorluka je također igrao od početka do kraja dvoboja, a Lovren mu se u ruskom nogometu pridružio po nedavnom dolasku iz Liverpoola, s kojim je osvojio i Premiership i Ligu prvaka.