8:2 za polufinale Lige prvaka

Perišić strijelac u povijesnoj pobjedi Bayerna nad Rakitićevom Barcelonom

14.08.2020.

Bayern je treći polufinalist ovosezonskog izdanja Lige prvaka, zahvaljujući nevjerojatnoj pobjedi nad Barcelonom, a jedan je pogodak potpisao i Ivan Perišić.

Nakon PSG-a i Leipziga, mjesto u poluzavršnici Lige prvaka osigurao je i njemački prvak Bayern, u dvoboju koji će po mnogočemu ostati zapisan u povijesnim knjigama.

Naime, Ivan Perišić i njegovi suigrači svladali su Barcelonu rezultatom 8:2, pri čemu je hrvatski reprezentativac postigao drugi pogodak svoje momčadi, za vodstvo 2:1 u 21. minuti susreta.

Dvostruki su strijelci bili Müller i Coutinho, a po jedan su još dodali Gnabry, Kimmich i Lewandowski. Uz autogol Alabe, s druge je strane precizan bio Suarez.

Perišić je igrao do 67. minute, kada ga je zamijenio Coman, dok je Ivan Rakitić cijeli okršaj pratio s klupe za pričuve.

Bayern će u polufinalu igrati protiv boljeg iz utakmice Manchester Cityja i Lyona, koja je na rasporedu u subotu navečer.