Delegacija HNS-a u posjeti mladima

Hrvatska U-19 u uzbudljivom dvoboju nadjačala S. Arabiju

06.09.2020.

Nakon uvodnog slavlja protiv Bugarske, hrvatski reprezentativci u nastavku su međimurskog turnira pobijedili i vršnjake iz Saudijske Arabije.

U-19: HRVATSKA - SAUDIJSKA ARABIJA 4:3 (1:1)
Prijateljska utakmica, Nedelišće.

Strijelci: 1:0 - Marin (18' - 11m), 1:1 - Al Absi (36'), 1:2 - Marran (55'), 2:2 - Brković (61'), 3:2 - Marin (75'), 3:3 - Al Ghamdi (78'), 4:3 - Brnić (84')

Hrvatska: Žiger, Braut (77' Oreč), Jurišić, Liber, Galešić, Marin (79' Mekić), Škaričić, Zdunić (30' Brković), Kuprešak, Bulat (46' Jenjić), Janković (60' Brnić). Izbornik: J. Šimunić.

Hrvatska nacionalna selekcija za uzrast do 19 godina domaćin je međunarodnog prijateljskog turnira, a u drugom je kolu snage odmjerila sa Saudijskom Arabijom.

Vratar Žiger obranio je gostima kazneni udarac u 17. minuti, a odmah potom kapetan Marin na drugoj strani terena pogađa s bijele točke za vodstvo Hrvatske. Potom je uslijedio preokret Saudijske Arabije, zahvaljujući pogocima Al Absija i Marrana, nakon čega preokret režira i Hrvatska - Brković i Marin pogađaju za vodstvo 3:2.

Al Ghambi je ubrzo izjednačio na 3:3, a pobjedu izabranicima Josipa Šimunića naposljetku donosi Brnić pogotkom u 84. minuti dvoboja.

U trećem kolu Hrvatska igra protiv Indonezije, 8. rujna u Čakovcu.

Utakmicu reprezentacija do 19 godina između Hrvatske i Saudijske Arabije u Nedelišću pratila je i delegacija Hrvatskog nogometnog saveza na čelu s predsjednikom Nogometnog saveza Međimurske županije Matom Kljaićem, a činili su je još glavni instruktor HNS-a Petar Krpan, viši savjetnik predsjednika Zorislav Srebrić te član Komisije za sigurnost Darko Kolesarić.

Uz posjet utakmici Hrvatske U-19, delegacija je posjetila i Hrvatsku U-21, koja se nakon sjajne pobjede nad Grčkom u Varaždinu (5:0) priprema za još jedan ključan kvalifikacijski dvoboj, u ponedjeljak kod Češke. Delegacija je prenijela čestitke predsjednika Davora Šukera i stručnog stožera A-reprezentacije na čelu s izbornikom Zlatkom Dalićem te im poželjela novi uspješan nastup.