Mladi Vatreni treći na tablici

Češka i Hrvatska podijelile bodove u kvalifikacijama za EP U-21

07.09.2020.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je neriješenih 0:0 na gostovanju u Češkoj u sklopu kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo.

U-21: ČEŠKA - HRVATSKA 0:0 (0:0)
Kvalifikacije za EP 2021., Skupina 4.
Stadion Strelecky Ostrov, Češke Budejovice.

Sudac: I. Stojanov (Bugarska)

Strijelci: -

Žuti kartoni: Drchal (17'), Plechaty (45+2'), Sosa (45+2'), Havelka (53'), Ivanušec (60'), Šašinka (76'), Moro (76'), Šverko (79')

Češka: Jedlička, Sadilek, Krejči, Plechaty, Holik, Janošek, Havelka (90+2' Lingr), Šulc (19' Matoušek), Šašinka, Bucha, Drchal (78' Granečny). Izbornik: K. Krejči.

Hrvatska: Šemper, Sosa, Šverko, Erlić, Šutalo, Nejašmić, Moro, Majer (68' Bistrović), Ivanušec, Špikić (60' Dolček), Musa (77' Kulenović). Izbornik: T. Rukavina.

Poslije izvanredne partije i pobjede (5:0) nad Grčkom u Varaždinu, hrvatska reprezentacija do 21 godine nastavila je kvalifikacije za europsku smotru gostovanjem kod vodeće momčadi skupine, Češke.

Pogodaka naposljetku nije bilo, a Hrvatska je najbolje prigode propustila u 35. minuti, kada je pokušao Špikić, te u 55. minuti, kada je udarac okušao Musa. U oba je navrata odlično intervenirao domaći vratar Jedlička.

Kako je utakmica odmicala kraju, tako su nekoliko dobrih prilika imali i Česi, no nisu bili precizni te je svakoj momčadi pripao po bod.

Sljedeća dva kvalifikacijska dvoboja Hrvatsku U-21 čekaju za mjesec dana: 8. listopada protiv San Marina kod kuće te 13. listopada protiv Grčke u gostima.