Prekrasan pogodak Ivane Rudelić

22.09.2020.

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija poražena je na kvalifikacijskom gostovanju kod Rumunjske, premda je odličnim potezom Ivane Rudelić stekla pogodak prednosti.

RUMUNJSKA - HRVATSKA 4:1 (3:1)
Kvalifikacije za EP (ž), Skupina H.
Nogometni centar NS Rumunjske, Mogosoaia.

Sutkinja: I. Projkovska (Makedonija)

Strijelci: 0:1 - Rudelić (9'), 1:1 - Landeka (16' - ag), 2:1 - Batea (39'), 3:1 - Herczeg (45+3'), 4:1 - Rus (67')

Žuti kartoni: Dulčić (17'), Jelenčić (70'), Oprea (77'), Bošnjak (90'), Ciolacu (90+2')

Rumunjska: Paraluta, Oprea, Ficzay, Vatafu, Rus (80' Carp), Olar, Herczeg (59' Vladulescu), Sandu (21' Gered), Batea, Ciolacu, Corduneanu. Izbornik: M. Albon.

Hrvatska: Bačić, Horvat, Bošnjak, Rudelić, Landeka, Šundov (66' Dujmović), Dulčić, Bukač (72' Gegollaj), Pezelj, Slipčević (63' Jelenčić), Lubina. Izbornik: M. Prskalo.

Nakon velikog osvojenog boda u domaćem srazu sa Švicarskom, hrvatska ženska reprezentacija otputovala je na kvalifikacijsko gostovanje u Rumunjsku, kod reprezentacije pred kojom je imala upravo jedan bod prednosti na tablici Skupine H.

Već u devetoj minuti Ivana Rudelić ponovno prolazi put do mreže: domaću je vratarku matirala sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora.

Međutim, ubrzo je Landeka skrenula loptu u vlastitu mrežu za izjednačenje, da bi Batea u 39. minuti pogodila za preokret. Tik prije odlaska na odmor, Herczeg je povisila rumunjsko vodstvo na 3:1.

Konačnih 4:1 postavila je Rus sredinom prvog poluvremena te je Rumunjska zauzela treće mjesto na ljestvici, s dva boda ispred Hrvatske. Nakon današnje pobjede nad do sada maksimalnom Belgijom (2:1), vodeća je Švicarska.

Hrvatska će kvalifikacije završiti domaćim ogledima s Litvom (27. studenog) i Rumunjskom (1. prosinca).