Dobar početak sezone

Ivan Rakitić strijelac u pobjedi Seville

27.09.2020.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić postigao je pogodak za Sevillu u gostujućoj pobjedi (3:1) protiv Cadiza.

Bio je to drugi Rakitićev nastup poslije povratka u andaluzijsku momčad. U prvom susretu je izborio jedanaesterac u porazu od Bayerna u europskom Superkupu (1:2), a u nedjelju se upisao među strijelce u pobjedi protiv Cadiza.

Domaćin je poveo u 48. minuti golom Salvija, ali je Sevilla uspjela preokrenuti rezultat trima pogocima u nizu. Rezultat je izjednačio je Luuk de Jong u 66. minuti, goste u vodstvo doveo Munir u 90. minuti, a pobjedu potvrdio Rakitić golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Bio je to Rakitićev 35. pogodak u 151 nastupu za Sevillu, čiji je dres nosio od 2011. do 2014.