Raspucani mladi Vatreni

08.10.2020.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija sjajnom je prezentacijom protiv San Marina nastavila kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2021. godine te ostala u igri za izravan plasman.

U-21: HRVATSKA - SAN MARINO 10:0 (5:0)
Kvalifikacije za EP 2021., Skupina 4.
Stadion u Kranjčevićevoj, Zagreb.

Sudac: I. O. Kristjansson (Island)

Strijelci: 1:0 - Kulenović (2'), 2:0 - Majer (23'), 3:0 - Špikić (34'), 4:0 - Ivanušec (40'), 5:0 - Ivanušec (44'), 6:0 - Nejašmić (52'), 7:0 - Nejašmić (56'), 8:0 - Ivanušec (73'), 9:0 - Vizinger (78') 10:0 - Gvardiol (81')

Žuti kartoni: Quaranta (20'), Moretti (76'), Ceccaroli (82')

Hrvatska: Kotarski, Čolina, Gvardiol, Erlić, Šverko (73' Krizmanić), Bistrović, Nejašmić (73' Đurasek), Majer, Ivanušec (73' Vizinger), Špikić (62' Ćuže), Kulenović (62' Musa). Izbornik: I. Bišćan.

San Marino: De Angelis, Mularoni, Moretti, Dolcini (84' Nanni), Quaranta (46' Tomassini), Pancotti (46' Ciacci), Piscaglia (71' Ceccaroli), Cecchetti (90+2' Contadini), Fabbri, Raschi, Franciosi. Izbornik: F. Constantini.

Izabranici Igora Bišćana odlično su odradili prvi listopadski kvalifikacijski ispit - u Zagrebu su do vrha napunili mrežu gostiju iz San Marina.

Golijadu je već u drugoj minuti otvorio Kulenović, a nastavio je Majer lijepim udarcem iz daljine sredinom prvog dijela. Potom je s pogodio i Špikić, a do kraja poluvremena dva je puta metu pronašao i kapetan Ivanušec.

Uvodni dio drugog poluvremena pripale su Nejašmiću, koji je upisao dva pogotka, da bi zatim Ivanušec upotpunio svoj hat-trick. Zamijenio ga je Vizinger, koji je nastavio istim tempom te potpisao deveti pogodak Hrvatske. Priču je desetak minuta prije kraja zaključio Gvardiol.

U drugoj današnjoj utakmici kvalifikacijske Skupine 4 Litva je kod kuće pobijedila Grčku 2:0 te Hrvatska na sraz s Grčkom 13. listopada odlazi kao drugoplasirana momčad na tablici, s dva boda iza vodeće Češke. U studenome će još gostovati kod Škotske i naposljetku dočekati Litvu.