Gradski derbi u Moskvi

CSKA pobijedio Dinamo, Moro postigao prvijenac u Rusiji

18.10.2020.

Nikola Vlašić i Kristijan Bistrović slavili su pobjedu svoje momčadi protiv gradskog rivala, a Nikola Moro postigao je svoj prvi pogodak u ruskom prvenstvu.

Moskovski rivali CSKA i Dinamo sastali su se u sklopu 11. kola ruskog nogometnog prvenstva, a nakon prvog poluvremena bez pogodaka, poveo je CSKA preko Kučaeva u 51. minuti.

Ubrzo je Ejuke povisio na 2:0, a već u 57. minuti mladi hrvatski reprezentativac Nikola Moro vrlo lijepim prizemnim udarcem, s ruba kaznenog prostora točno uz vratnicu, smanjuje zaostatak Dinama.

Pobjedu CSKA potvrdio je Divejev u 68. minuti (3:1), a Nikola Vlašić igrao je za pobjednički sastav do 78. minute, kada ga je zamijenio upravo Kristijan Bistrović.

Moro je odigrao cijelu utakmicu, a njegov Dinamo drži osmo mjesto na tablici sa 17 osvojenih bodova. CSKA je treći sa samo dva boda zaostatka za vodećim dvojcem, Zenitom Dejana Lovrena te Spartakom.