poražena u Alkmaaru

29.10.2020.
Dinamo donio vrijedan bod iz Moskve, Rijeka poražena u Alkmaaru
  • Weibo

U drugom kolu grupne faze Europske lige hrvatski je prvak reprizirao rezultat iz prvog kola, dok je osvajač Kupa po drugi puta morao stisnuti ruku suparniku.

Nakon uvodnih 0:0 s Feyenoordom u Zagrebu, Dinamo je utakmicu bez pogodaka odigrao i na gostovanju u ruskoj prijestolnici, kod momčadi CSKA.

Hrvatski reprezentativac Nikola Vlašić bio je najopasniji igrač domaćina te je imao nekoliko prigoda za pogodak, a odradio je cijeli dvoboj, dok se s Dinamove strane ponovno istaknuo vratar Dominik Livaković s nekoliko izvrsnih obrana. Kristijan Bistrović u igru je ušao u 84. minuti.

Rijeka je gostovala u Nizozemskoj, kod AZ Alkmaara, koji je proslavio pobjedu rezultatom 4:1. Dvostruki je strijelac bio Albert Gudmundsson, po jedan su dodali Teun Koopmeiners i Jesper Karlsson, da bi poraz hrvatskog predstavnika ublažio Sandro Kulenović u 72. minuti.

U sljedećem kolu, koje je na rasporedu za tjedan dana, 5. studenoga, Dinamo će ugostiti austrijski Wolfsberger - trenutačno vodeću momčadi Skupine K, dok će Rijeka dočekati talijanski Napoli.