Neizvjestan rasplet skupine

12.11.2020.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija remizirala je u Edinburghu s domaćinom Škotskom, premda je na poluvremenu imala dva pogotka prednosti.

U-21: ŠKOTSKA - HRVATSKA 2:2 (0:2)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 4.
Tynecastle, Edinburgh.

Sudac: M. Fabbri (Italija)

Strijelci: 0:1 - Moro (20'), 0:2 - Bistrović (25'), 1:2 - Middleton (54'), 2:2 - McLennan (70')

Žuti kartoni: Johnston (43'), Reading (50'), McCrorie (65'), Porteous (77'), Šverko (84')

Crveni kartoni: Sosa (56'), Gilmour (72')

Škotska: Doohan, Reading (63' McLennan), Harvie, Porteous, Johnston, Campbell, Patterson (46' Middleton), Hornby, Maguire, Ferguson (63' Gilmour), McCrorie. Izbornik: S. Gemmill.

Hrvatska: Šemper, Sosa, Vušković, Gvardiol, Šutalo, Šverko, Nejašmić (77' Špikić), Moro (81' Đurasek), Bistrović (81' Franjić), Majer (68' Musa), Kulenović (68' Čolina). Izbornik: I. Bišćan.

Pod vodstvom izbornika Igora Bišćana, Hrvatska U-21 otputovala je u Edinburgh po pobjedu kojom bi stigla na korak do plasmana na Europsko prvenstvo. Zahvaljujući odličnim rezultatima nakon lošijeg ulaska u kvalifikacije, mladi su Vatreni imali sve u svojim rukama.

U Škotskoj su poveli lijepim pogotkom kapetana More iz 20. minute, koji je pogodio bliži kut, a ubrzo je fantastičnim udarcem izvan kaznenog prostora na 2:0 povisio Bistrović.

Tim se rezultatom otišlo na odmor, da bi škotska pričuva Middleton u 54. minuti smanjila zaostatak. Dvije minute poslije isključen je Sosa, a brojčanu je prednost u 70. minuti iskoristio još jedan igrač s klupe, McLennan.

Škotska je u 72. minuti također ostala s desetoricom, kada je isključen Gilmour, no do kraja utakmice niti jedna momčad nije pronašla put do pobjedonosnog pogotka.

Uz preostalu utakmicu Hrvatske, 17. studenoga u Puli protiv Litve, u Skupini 4 još će biti odigrane utakmice Litva - San Marino (13. studenoga), Grčka - Češka (13. studenoga) i Grčka - Škotska (17. studenoga). Hrvatskoj za prvo mjesto treba pobjeda, uz dva povoljna raspleta iz Grčke.