Čeka se rasplet

17.11.2020.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija uvjerljivo je pobijedila Litvu u posljednjem kvalifikacijskom kolu, osvojila drugo mjesto u skupini te zadržala šansu za plasman na Europsko prvenstvo.

U-21: HRVATSKA - LITVA 7:0 (3:0)
Kvalifikacije za EP U-21, Skupina 4.
Stadion Aldo Drosina, Pula.

Sudac: I. McNabb (Sjeverna Irska)

Strijelci: 1:0 - Špikić (13'), 2:0 - Musa (29'), 3:0 - Šverko (36'), 4:0 - Šutalo (57'), 5:0 - Musa (66'), 6:0 - Moro (70'), 7:0 - Moro (76')

Žuti kartoni: Kružikas (21'), Jankauskas (41'), Musa (44'), Krapikas (58'), Paulauskas (63')

Crveni karton: Paulauskas (72')

Hrvatska: Kotarski, Štefulj, Šverko (83' Krizmanić), Vušković, Šutalo, Moro (77' Đurasek), Bistrović, Vuk (46' Ivanušec), Špikić (83' Bogojević), Divković (77' Dolček), Musa. Izbornik: I. Bišćan.

Litva: Krapikas, Milašius, Uzela, Kloniunas, Stočkunas, Antanavičius, Megelaitis, Jankauskas (46' Dubickas), Čyžas (85' Šešplaukis), Petkevicius (61' Banevičius), Kružikas (46' Paulauskas). Izbornik: D. Vencevičius.

Izabranici Igora Bišćana visokom su domaćom pobjedom završili kvalifikacijski ciklus za odlazak na Europsko prvenstvo 2021. godine u Sloveniji i Mađarskoj.

Hrvatska je sve dileme oko pobjednika u Puli uklonila već u prvom poluvremenu utakmice, kada je stekla tri pogotka prednosti.

Mrežu gostiju iz Litve načeo je Špikić lijepim, odmjerenim udarcem nakon 13 minuta igre, a u 29. minuti Musa iz blizine koristi prizemni ubačaj Divkovića za udvostručenje vodstva. Ubrzo je precizan glavom bio Šverko, također na asistenciju Divkovića.

Odnos snaga nije se promijenio ni u drugom poluvremenu, a Hrvatska je do novog pogotka stigla u 57. minuti. Ponovno je ubacio Divković, a nakon gužve u petercu najbolje reagira Šutalo za 4:0. Već u 66. minuti, nakon dobre akcije Špikića, Musa se postavlja na pravo mjesto za peti hrvatski pogodak.

Nekoliko minuta poslije udarcem iz daljine kapetan Moro povisuje na 6:0, a Litva je završnicu dvoboja odigrala bez isključenog Paulauskasa, koji je u kratkom razdoblju zaradio dva žuta kartona. Konačnih 7:0 također je potpisao Moro - njegov je ubačaj iz 76. minute odsjeo u litavskoj mreži.

Zahvaljujući pobjedi nad Litvom te povoljnom rezultatu iz Atene, gdje je Grčka pobijedila Škotsku 1:0, Hrvatska je kvalifikacije zaključila na drugom mjestu te čeka rasplet u drugim skupinama kako bi saznala nalazi li se među pet najboljih drugoplasiranih momčadi.