Uvjerljivo protiv Estonaca

29.11.2020.

Hrvatski prvak u futsalu visokom je pobjedom otvorio ovosezonski put među europskom elitom - s čak 9:1 u Omišu je svladao estonski Viimsi.

Ove se sezone futsalska Liga prvaka igra kroz utakmice na ispadanje, a prvi je izazov Olmissumu bio Viimsi, aktualni prvak Estonije.

Omišani suparniku nisu ostavili nikakvu šansu, postigavši prva tri pogotka u uvodnih šest minuta susreta (Jurlina, Horvat, Pavić), a do kraja poluvremena bilo je već 6:0 za hrvatskog predstavnika (Kustura, Merkurjev - ag, Juretić).

U nastavku su posao za Olmissum dovršili Jurić, Kustura i Jurlina, a jedini je pogodak za Viimsi postigao Merkurjev.

Olmissum je tako izborio plasman među 32 najbolje momčadi Starog kontinenta, a idućeg će suparnika saznati u ždrijebu 9. prosinca. Plasman u osminu finala tražit će sredinom siječnja.