Dramatično finale protiv Vrgorca

19.12.2020.

Momčad Olmissuma novi je osvajač Hrvatskog malonogometnog kupa, nakon još jednog dramatičnog raspleta u završnici u Splitu.

Aktualni hrvatski prvak, omiški Olmissum, stigao je do ovosezonskog finala Kupa boljim izvođenjem šesteraca od makarske momčadi Novo vrijeme Apfel, da bi na isti način osvojio i svoj treći trofej u nizu, svladavši sastav Vrgorca.

Olmissum je u subotu na splitskim Gripama poveo već u prvom napadu, zahvaljujući preciznosti Pavića, no početkom drugog poluvremena za izjednačenje pogađa Govorko.

U 28. minuti Omišani ponovno vode, prizemnim udarcem Perišića, da bi u posljednjoj minuti Vrgorac opet poravnao, udarcem Vukovića pod gredu za 2:2. U produžecima nije bilo promjene rezultata.

Potom su svi igrači, s obje strane, bili precizni u raspucavanju sve do 12:12, kada Baučić brani pokušaj Raosa, a vratar Luketin osigurava pobjedu Olmissumu.

Prošle je dvije sezone Kup osvajala Uspinjača Gimka, a Olmissum je sada aktualni osvajač prvenstva, Kupa i Superkupa.