Dvojica Hrvata na terenu

Josip Brekalo donio pobjedu Wolfsburgu

20.12.2020.

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo presudio je prvenstveni dvoboj svog Wolfsburga sa Stuttgartom Borne Sose.

U 13. kolu njemačkog nogometnog prvenstva Wolfsburg je upisao svoju šestu pobjedu te nastavio držati visoku poziciju na ljestvici - siječanj će dočekati na četvrtom mjestu, odmah iza vodećih Bayerna, Bayera i Leipziga.

Na svom je terenu svladao goste iz Stuttgarta, za koje je do 81. minute igrao mladi hrvatski reprezentativac Borna Sosa.

Trenutak odluke zbio se u 49. minuti utakmice, kada je ofenzivac Vatrenih Josip Brekalo izveo slobodni udarac koji je naposljetku odsjeo u mreži za, pokazat će se, konačnih 1:0.

Brekalo je u 60. minuti morao napustiti igru, dok je Marin Pongračić - koji je također zaigrao u udarnoj postavi Wolfsburga - izašao u 71. minuti.

Početkom siječnja Wolfsburg odlazi na gostovanje kod dortmundske Borussije, a sedmoplasirani Stuttgart dočekuje Leipzig.