Gradski rivali na vrhu poretka

Prvi ovosezonski pogodak Rebića, Brozović asistent za pobjedu

23.12.2020.

Ante Rebić dao je veliki doprinos pobjedi Milana, a Marcelo Brozović sudjelovao je u akciji za pobjedu Intera.

Gradski rivali Milan i Inter ući će u 2021. godinu kao dvije vodeće momčadi talijanskog nogometnog prvenstva, a 2020. godinu zaključili su pobjedama nad Lazijem i Veronom.

Prvi pogodak Milana protiv Lazija postigao je hrvatski napadač Ante Rebić, glavom nakon ubačaja Calhanoglua, što mu je bio i prvi ovosezonski pogodak.

Zbilo se to u desetoj minuti utakmice, a samo sedam minuta poslije Rebić je izborio kazneni udarac koji je Calhanoglu pretvorio u 2:0. Lazio je potom izjednačio, da bi Hernandez u sudačkoj nadoknadi osigurao pobjedu Milanu (3:2). Rebić je pritom odradio cijeli susret.

Inter je rezultatom 2:1 slavio u gostima kod Verone Ivana Jurića, a vezni igrač Vatrenih Marcelo Brozović centrirao je u 69. minuti s desne strane za pobjednički pogodak Škriniara glavom.

Brozović i Ivan Perišić bili su u početnoj postavi Intera, Ivor Pandur ostao je među pričuvama Verone, a Nikola Kalinić nije konkurirao za dvoboj zbog ozljede.