17. kolo Serie A

Brozović dvostruki asistent, Kalinićev prvijenac za Veronu

11.01.2021.

Inter je u nedjelju remizirao kod Rome uz dvije asistencije Marcela Brozovića, a Nikola Kalinić postigao je svoj prvi pogodak u dresu Verone.

Nogometaši Intera gostovali su kod Rome u jednom od izravnih obračuna za najviše pozicije u Serie A, a domaćini su od 17. minute vodili pogotkom Pellegrinija.

Međutim, u 56. minuti Marcelo Brozović ubacuje iz kuta za Škriniara, koji glavom pogađa za izjednačenje, a samo sedam minuta poslije hrvatski je reprezentativac poslužio Hakimija, koji odličnim udarcem s ruba šesnaesterca donosi preokret (2:1).

Konačnih 2:2 postavio je Mancini u 86. minuti, a Brozović je odigrao cijelu utakmicu. Ivan Perišić u igru je ušao u 77. minuti umjesto Martineza.

U pobjedi Jurićeve Verone nad Crotoneom (2:1) vodeći je pogodak postigao hrvatski napadač Nikola Kalinić, u 16. minuti. Bio mu je to prvijenac za momčad u koju je stigao prošlog ljeta, nakon sezone u Romi.

Rebićev Milan vodi na tablici s tri boda više od gradskog rivala Intera, a Verona je deveta.