Prekrasan potez

Rakitić sjajnim lobom potvrdio prolaz Seville u četvrtfinale Kupa

27.01.2021.

Dokapetan srebrnih Vatrenih, Ivan Rakitić, efektnim je pogotkom zapečatio pobjedu svoje Seville nad Valencijom u osmini finala Kupa kralja.

Sevilla i Valencia odlučivali su u srijedu o jednom putniku u četvrtfinale domaćeg Kupa, a bivši reprezentativac Ivan Rakitić zaigrao je u udarnoj postavi Andalužana te odradio cijeli susret.

Za prva dva pogotka Seville pobrinuo se De Jong, u 20. i 33. minuti dvoboja, da bi u 38. minuti na scenu stupio upravo Rakitić. S ruba kaznenog prostora sjajno je prebacio gostujućeg vratara i ispisao na semaforu konačnih 3:0.

Uz Sevillu, mjesto u četvrtfinalu Kupa kralja već su osigurali Betis, Levante i Villarreal.

Rakitić se po završetku prošle sezone vratio iz Barcelone u Sevillu, čije je boje prvotno branio od 2011. do 2014. godine.