Beljo i Domančić strijelci

Hrvatska U-19 remizirala u prijateljskom ispitu u Mađarskoj

17.02.2021.

Hrvatska reprezentacija do 19 godina starosti odigrala je neriješenih 2:2 na prijateljskom gostovanju kod mađarskih vršnjaka.

U-19: MAĐARSKA - HRVATSKA 2:2 (1:1)
Prijateljska utakmica, Szombathely.

Strijelci: 0:1 - Beljo (32') , 1:1 - Posztobanyi (37'), 1:2 - Domančić (93'), 2:2 - Zuigeber (115')

Hrvatska: Križanović (60' Čavlina), Unušić (60' Lisica), Mekić (60' Bakula), Čavar (60' Hodža), Škaričić (60' Džankić), Tomek (60' Brkljača, 104' Rukavina), Beljo (60' Šaranić), Vasilj (60' Groznica), Bilić (60' Domančić), Perković (60' Živković), Stojković (60' Ćubelić). Izbornik: J. Šimunić.

Uoči nastupa na turniru Elitnog kola u Karlovcu i Lučkom, gdje će snage odmjeriti s Kazahstanom, Latvijom i Gruzijom, Hrvatska U-19 gostovala je u Mađarskoj.

Izabranici Josipa Šimunića poveli su u 32. minuti, kada nakon oduzete lopte na sredini igrališta Beljo završava brzu akciju. Međutim, samo pet minuta poslije Mađarska izvodi udarac iz kuta, domaći kapetan Posztobanyi iz trećeg pokušaja, uz pogođenu prečku, šalje loptu u mrežu za 1:1.

Igralo se dva puta po 60 minuta, a u 93. minuti Hodža petom pronalazi Domančića, koji s desetak metara pogađa za novo hrvatsko vodstvo, 2:1. Naposljetku, pet minuta prije kraja, Zuigeber izlazi sam ispred vratara i postavlja konačnih 2:2.