Dvije protiv Schalkea

Sosa nastavlja s asistencijama, dijeli sedmo mjesto Bundeslige

27.02.2021.

Mladi reprezentativac Borna Sosa nastavlja s učinkovitim bundesligaškim nastupima: u pobjedi Stuttgarta protiv Mainza upisao je još dvije asistencije.

Stuttgart je u subotu na svom terenu pobijedio posljednjeplasirani Schalke 5:1, a lijevi branič Hrvatske U-21 Borna Sosa ponovno je odigrao dobru utakmicu te dao veliki doprinos uspjehu svoje momčadi.

Nakon samo deset minuta igre uposlio je Enda za vodstvo Stuttgarta, a već u 34. minuti - nakon što je Endo postigao drugi pogodak - ubacio je za Kalajdžića, koji povisuje na 3:0. Osovina Sosa - Kalajdžić tako je potpisala već četvrti pogodak u posljednjih pet utakmica.

Kolašinac je potom smanjio zaostatak gostiju, Bentaleb promašio kazneni udarac, a Klement i Didavi u završnici su dvoboja ispisali na semaforu konačni rezultat.

Sosa je odigrao cijelu utakmicu, a s ukupno osam ovosezonskih asistencija dijeli sedmo mjesto najboljih asistenata Bundeslige.