Finale doigravanja u futsalu (Ž)

Osječanke prvakinje Hrvatske!

28.02.2021.

Malonogometašice Osijeka prvakinje su Hrvatske! Osječanke su u uzvratnom susretu finala doigravanja na svom parketu uvjerljivo svladale MC Plus 11:2, nadoknadile zaostatak iz prve utakmice (2:5) i postale nove hrvatske prvakinje u futsalu.

Osječanke su dostigle zaostatak iz prve utakmice poslije samo četiri minute zahvaljujući pogocima Izabele Lojna (1’), Lorene Balić (2’) i Marije Kunštek (4’), a prednost domaćih igračica dodatno je narasla uslijed novih golova Lojna (11’-6m) i Balić (12’).

U nastavku susreta u Gradskom vrtu nastavila se golijada u korist razigranih domaćih igračica, koje su još šest puta tresle mrežu protivnica. Gošće su tek uspjele ublažiti poraz pogocima Ivane Stanić (22’) i Lucije Svorcine (29’).

ŽNK OSIJEK - ŽMNK MC PLUS 11:2

OSIJEK - Dvorana Gradski vrt. Bez gledatelja. Prvi sudac: Krešimir Grgurević. Drugi sudac: Tomislav Katinić. Strijelci: 1:0 Lojna (1′), 2:0 Balić (2′), 3:0 Kunštek (4′), 4:0 Lojna (11′-6m), 5:0 Balić (12′), 5:1 Stanić (22′), 6:1 Medić (25′), 7:1 Bulut (28′), 7:2 Svorcina (29′), 8:2 Bulut (31′), 9:2 Kunštek (31′), 10:2 Lojna (34′), 11:2 Nevrkla (39′-10m).

ŽNK OSIJEK: Maja Belaj, Kristina Nevrkla, Lorena Balić, Izabela Lojna, Maria Kunštek, Helena Štimac, Mateja Bulut, Anela Lubina, Iva Culek, Mejrema Marta Mikanac. Trener: Vanja Kovač.

ŽMNK MC PLUS: Lara Hanaček, Mihaela Horvat, Karla Kurkutović, Ana Dujmović, Ivana Stanić, Petra Lerotić, Laura Kopić, Karla Resanović, Natalija Dekanić, Ivona Pejić, Andrea Valušek, Sara Bučić, Lucija Svorcina. Trener: Josip Puljiz.