Strijelac odlučujućeg pogotka

Ante Rebić donio pobjedu Milanu u derbiju s Romom

28.02.2021.

Napadač Vatrenih Ante Rebić bio je čovjek odluke u nedjeljnom derbiju Rome i Milana: lijepim pogotkom u 58. minuti osigurao je pobjedu crveno-crnima.

U 24. kolu Serie A Roma je ugostila Milan, koji je nakon dva uzastopna ligaška poraza pokušavao zadržati korak s vodećim Interom - momčad Marcela Brozovića i Ivana Perišića nastavila je nizati pobjede svladavši u ranijem terminu Genou 3:0.

Milan je poveo krajem prvog dijela, nakon što je Kessie realizirao kazneni udarac, a Roma je izjednačila početkom nastavka preko Veretouta.

Igrala se 58. minuta kada je loptu primio Ante Rebić, odmaknuo se od svog čuvara te vrlo precizno naciljao suprotni donji kut domaćih vrata, za pobjedu Milana 2:1.

Iz igre je izašao desetak minuta poslije zbog ozljede, a Mario Mandžukić ovoga puta nije konkurirao za sastav Milana. Na vrhu tablice Inter ima četiri boda više od Milana te deset više od trećeplasiranog Juventusa, koji ima utakmicu manje, i Pašalićeve i Šutalove Atalante.