Izbacili Osijek i Slaven

03.03.2021.

U srijedu su odigrane prve dvije utakmice četvrtfinala Hrvatskog kupa, a pobjede su proslavili Rijeka kao gost i Dinamo kao domaćin.

Aktualni osvajač Hrvatskog kupa, momčad Rijeke, plasirala se u polufinale gostujućom pobjedom nad Osijekom, a dvostruki je strijelac bio Murić.

Prvi je pogodak postigao lijepim udarcem sa 16 metara u suprotni gornji kut, u sedmoj minuti, a nakon brzog izjednačenja Škorića glavom, Mierez je prije odlaska na odmor propustio priliku s bijele točke. U drugom poluvremenu Murić ne griješi iz kaznenog udarca i donosi pobjedu Rijeci (2:1).

Dinamo je na Maksimiru slomio otpor Slaven Belupa tek u posljednjih dvadesetak minuta, a strijelci su bili Petković s 11 metara te Ademi (2:0).

U preostala dva četvrtfinalna susreta sastaju se Gorica i Hajduk te Oriolik i Istra 1961.