Peti strijelac Bundeslige

Andrej Kramarić za pobjedu Hoffenheima nad Wolfsburgom

06.03.2021.

Hrvatski napadač Andrej Kramarić još je jednom odigrao ključnu ulogu za svoj Hoffenheim - u subotu je pogotkom Wolfsburgu donio nova tri boda na konto.

Hoffenheim je dočekao Wolfsburg u sklopu 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva, a domaćin je preko Baumgartnera poveo nakon samo osam minuta igre.

Sredinom prvog dijela poravnao je Weghorst, a odlučujući se trenutak zbio u 41. minuti, kada na ubačaj Kaderabeka dobro reagira Andrej Kramarić i sprema loptu u mrežu za pobjedu 2:1.

Kramarić je igrao do 77. minute, a s druge je strane Josip Brekalo ostao među pričuvama. Marin Pongračić nije konkurirao za sastav Wolfsburga zbog suspenzije.

Na ljestvici bundesligaških strijelaca Kramarić drži peto mjesto s ukupno 14 pogodaka, a ispred njega samo su Lewandowski, Andre Silva, Haaland i Weghorst.