Sjajna predstava u Zaporožju

07.03.2021.

Hrvatska futsalska reprezentacija sa stilom je stigla na mali korak do vize za Europsko prvenstvo 2022. godine, uvjerljivom gostujućom pobjedom kod Ukrajine.

UKRAJINA - HRVATSKA 2:7 (2:2)
Kvalifikacije za EP u futsalu 2022., Skupina 1.
Sportska dvorana Junist, Zaporožje.

Suci: K. Naishouler, P. Komppa (Finska)

Strijelci: 0:1 - Matošević (9'), 1:1 - Šoturma (11' - 6m), 2:1 - Zvaryč (12'), 2:2 - Marinović (15'), 2:3 - Marinović (23'), 2:4 - Jelovčić (31'), 2:5 - Kanjuh (32'), 2:6 - Marinović (35'), 2:7 - Suhov (39' - ag)

Žuti kartoni: Malyško (7'), Gudasić (11')

Crveni karton: Cypun (20')

Ukrajina: Cypun, Malyško, Žurba, Pediaš, Kuz; Suhov, Jeromin, Mykytiuk, Myk. Grycyna, Myh. Grycyna, Fareniuk, Korsun, Šoturma, Zvaryč. Izbornik: O. Kosenko.

Hrvatska: Primić, Matošević, Jelovčić, Perić, J. Suton; Vuković, Čekol, Jurlina, Kanjuh, Kustura, Marinović, Gudasić, Horvat, Sekulić. Izbornik: M. Mavrović.

U četvrtom nastupu u novom kvalifikacijskom ciklusu Hrvatska je upisala i četvrtu pobjedu te dva koja prije kraja natjecanja u Skupini 1 drži prvo mjesto na tablici, koje donosi izravan plasman na europsku smotru najboljih u Nizozemskoj.

Hrvatska je na gostovanju kod Ukrajine - koju je preokretom u završnici osječkog ogleda pobijedila 3:2 - povela u devetoj minuti, kada je Suton iz prekida pronašao strijelca Matoševića, no uskoro je uslijedio brzinski preokret Ukrajinaca. Šoturma je prvo realizirao šesterac, a nepunu minutu kasnije, također nakon prekida, Zvaryč iz daljine pogađa za 2:1.

Međutim, u 15. minuti Marinović briljantnim potezom vara vratara Cypuna za izjednačenje na 2:2, da bi deset sekundi prije odlaska na odmor ukrajinski vratar dobio crveni karton zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora.

Brojčanu prednost Hrvati nisu iskoristili, no vrlo je brzo Marinović iz blizine vratio prednost Mavrovićevim izabranicima, da bi Jelovčić fantastičnim pogotkom sa svoje polovice prebacio Suhova za 4:2. Potom su Ukrajinici zaigrali s igračem-vratarem, što je Kanjuh kaznio novim dalekometnim pogotkom, preko cijelog terena.

Marinović je zatim prodorom kroz ukrajinsku obranu povisio na 6:2, a "točku na i" stavio je Suhov autogolom minutu prije kraja dvoboja.

U posljednja dva kvalifikacijska okršaja Hrvatska će gostovati kod Albanije (7. travnja, Tirana) te dočekati Dansku (10. travnja, Varaždin): prvo mjesto može izgubiti samo ako ostane praznih ruku, a Danska pobijedi u sva svoja tri preostala susreta, uključujući i onaj protiv Hrvatske, uz bolji rezultat od 4:1. Europsko prvenstvo na rasporedu je od 19. siječnja do 6. veljače 2022. godine, a u Amsterdamu i Groningenu nastupit će 16 najboljih reprezentacija Starog kontinenta.