3:0 protiv Oriolika i Hajduka

16.03.2021.

U utorak su odigrane dvije preostale utakmice četvrtfinala Hrvatskog kupa, a popis polufinalista upotpunili su Istra 1961 i Gorica.

Nakon što su Rijeka i Dinamo osigurali svoje mjesto u polufinalu još 3. ožujka, pridružili su im se Istra 1961 i Gorica pobjedama nad Oriolikom i Hajdukom.

Oriolik je "nulu" s Puljanima držao sve do 60. minute, kada Hara završava brzu akciju u tri poteza, da bi isti igrač u 86. minuti solo-prodorom kroz domaću obranu povisio na 2:0 za Istru 1961. U sudačkoj je nadoknadi Živatović skrenuo loptu u vlastitu mrežu za konačnih 3:0.

Gorica je Splićane izbacila uz dva vrlo lijepa pogotka Lovrića, oba s ruba kaznenog prostora, u 10. i 81. minuti dvoboja. "Točku na i" stavio je Nimely iz protunapada u 87. minuti.

Za finale Hrvatskog kupa tako će se boriti lokalni rivali Istra 1961 i Rijeka te trenutačno prvoplasirana i trećeplasirana momčad HT Prve lige, Dinamo i Gorica.