Tottenham pao u produžecima

Dinamo uz hat-trick Oršića prošao u četvrtfinale Europske lige!

18.03.2021.

U fantastičnoj večeri na Maksimiru, Dinamo je kroz produžetke svladao Tottenham 3:0, uz hat-trick Mislava Oršića, i plasirao se u četvrtfinale Europske lige.

Pod vodstvom Damira Krznara, nogometaši Dinama ostvarili su čudesan podvig i pobijedili Tottenham s tri pogotka razlike, nadoknadivši tako poraz 2:0 iz prve utakmice osmine finala Europske lige, koja je prošlog tjedna odigrana u Londonu.

Junak dana bio je Mislav Oršić, koji je u 62. minuti sa 16 metara prekrasno pogodio suprotne rašlje, da bi u 82. minuti prizemnu asistenciju Atiemwena pretvorio u 2:0.

Stoga se ušlo u produžetke, a u 106. minuti Oršić je solo-prodorom preko polovice terena probio Tottenhamovu obranu i još jednom poslao loptu u mrežu, za konačnih 3:0 i povijesni plasman u četvrtfinale.

Dinamo će u četvrtfinalu igrati protiv Arsenala, Granade, Rome, Manchester Uniteda, praške Slavije, Villarreala ili Ajaxa.