Poraz od Engleske

Hrvatska U-21 fantastičnim pogotkom Bradarića prošla u četvrtfinale EP-a!

31.03.2021.

Mladi Vatreni izgubili su u posljednjem kolu grupne faze Europskog prvenstva od Engleske 2:1, no sjajan udarac Domagoja Bradarića u sudačkoj nadoknadi utakmice bio je dostatan za plasman u drugi krug natjecanja.

U-21: HRVATSKA - ENGLESKA 1:2 (0:1)
Europsko prvenstvo U-21, Skupina D.
Stadion Bonifika, Koper.

Sudac: H. Osmers (Njemačka)

Strijelci: 0:1 - Eze (12' - 11m), 0:2 - Jones (74'), 1:2 - Bradarić (90+1')

Žuti kartoni: Ivanušec (12'), Kelly (45'), Bradarić (45+3'), Jones (48'), Tanganga (85'), Žaper (87'), Skipp (90')

Hrvatska: Kotarski, Bradarić, Franjić, Vušković, Šverko (86' Musa), Bistrović (76' Majer), Babec (64' Žaper), Moro, Ivanušec, Špikić (64' Čolina), Vizinger (86' Divković). Izbornik: I. Bišćan.

Engleska: Ramsdale, Kelly, Wilmot, Tanganga, Aarons, Eze, Skipp, Gallagher (72' Cantwell), McNeil (89' Sessegnon), Nketiah (71' Brewster), Jones. Izbornik: A. Boothroyd.

Poslije tijesnog poraza od Portugala i uzbudljive pobjede nad Švicarskom, mlada hrvatska nogometna reprezentacija odlučivala je o plasmanu u četvrtfinale u susretu s Engleskom u Koperu.

Eze je donio prednost Engleskoj već u 12. minuti, realiziravši kazneni udarac, nedugo nakon što je Jones pogodio prečku, a Hrvatska je uzvratila stopostotnim prilikama Špikića i Ivanušeca, koji nisu bili precizni.

Početkom nastavka Eze je ponovno zaposlio Kotarskog, a McNeil je u 63. minuti naciljao vratnicu. Desetak minuta kasnije, McNeil je poslužio Jonesa, koji šalje loptu u mrežu za 2:0.

Taj je rezultat u četvrtfinale vodio Englesku, no u prvoj minuti sudačke nadoknade Majer je dodao Bradariću, koji puca s više od 20 metara i pogađa gornji kut Ramsdaleovih vrata za smanjenje rezultata na 2:1 i prolaz Hrvatske u četvrtfinale.

Prvo mjesto u Skupini D osvojio je Portugal, koji je do maksimalnih devet bodova stigao pobjedom nad Švicarskom 3:0, a mladi Vatreni za polufinale će se boriti protiv branitelja naslova Španjolske, 31. svibnja u Mariboru.