Sa stilom na Europsko prvenstvo

11.04.2021.

Hrvatska futsalska reprezentacija sa svih šest kvalifikacijskih pobjeda odlazi na Europsko prvenstvo u Nizozemskoj 2022. godine.

HRVATSKA - DANSKA 7:0 (3:0)
Kvalifikacije za EP u futsalu, Skupina 1.
Arena Varaždin, Varaždin.

Suci: Santos, Duarte (Portugal)

Strijelci: 1:0 - Jurić (10'), 2:0 - Jurić (15'), 3:0 - Kustura (20'), 4:0 - Jurić (23' - 6m), 5:0 - Jurlina (26'), 6:0 - Jurić (35'), 7:0 - Sekulić (38')

Žuti kartoni:

Hrvatska: Primić, Marinović, J. Suton, Postružin, Gudasić; Luketin, Piplica, Hrstić, Kustura, Jurlina, Sekulić, Sučić, Jurić, L. Suton. Izbornik: M. Mavrović.

Danska: Haagh, Falck, Jorgensen, Badran, Rasmussen; Andersen, Laursen, Jensen, Youssef, Truong, Habibi, Goddard, Fogt, Hansen. Izbornik: N. Klein Saabye.

Izabranici Marinka Mavrovića u posljednjem su kvalifikacijskom srazu za odlazak na Europsko prvenstvo u Varaždinu pobijedili Dansku 7:0 te tako sa savršenim učinkom - svih 18 bodova - slave osvajanje prvog mjesta, koje je potvrđeno još u prošlom kolu protiv Albanije.

Čak je četiri pogotka u nedjelju postigao Jurić, prvi u desetoj minuti na asistenciju Sekulića. Pet minuta poslije, Jurić efektno petom skreće Sekulićev udarac u mrežu za 2:0, a na odmor se odlazi s 3:0 na semaforu, zahvaljujući još jednom atraktivnom pogotku petom - strijelac je tik prije kraja prvog dijela bio Kustura.

Nastavak otvara Jurić realiziravši šesterac, a u 26. minuti Jurlina kažnjava neopreznost danskog vratara i šalje loptu u praznu mrežu za 5:0. Pet minuta prije kraja utakmice Jurić odbijenu loptu pretvara u 6:0, a konačni rezultat postavlja Sekulić na proigravanje Hrstića.

Drugo mjesto u kvalifikacijskoj Skupini 1 već je ranije osigurala Ukrajina, a ogled posljednjeg kola između Ukrajine i Albanije je otkazan.

Europsko prvenstvo u futsalu na rasporedu je od 19. siječnja do 6. veljače 2022. godine u Amsterdamu i Groningenu, a sudjelovat će ukupno 16 reprezentacija. Uz domaćina Nizozemsku te Hrvatsku, plasman na završni turnir osigurali su još Rusija, Azerbajdžan, Bosna i Hercegovina, Kazahstan, Španjolska, Italija i Gruzija.