Drugi ovosezonski pogodak

Sevilla pobijedila u golijadi, Rakitić među strijelcima

12.04.2021.

Ivan Rakitić postigao je pogodak u vrlo sadržajnom gostovanju svoje Seville kod Celte, gdje su Andalužani naposljetku slavili 4:3.

Celta je Sevillu ugostila u zadnjoj utakmici 30. kola španjolskog nogometnog prvenstva, a zahvaljujući dvama pogocima Aspasa i jednom Mendeza domaćin je na poluvremenu vodio 3:2, dok su strijelci za goste bili Kounde i Fernando.

Ivan Rakitić, bivši dokapetan hrvatske reprezentacije, igrao je od početka dvoboja, a u 60. minuti ostao je sam ispred Celtinog vratara i odbijenu loptu pospremio u mrežu za izjednačenje na 3:3.

Pobjedu je Sevilli osigurao Gomez u 76. minuti, a Rakitića je u završnici zamijenio Gudelj.

Srebrnom Vatrenom bio je to drugi ovosezonski pogodak u Primeri, nakon što je u rujnu zatresao mrežu Cadiza. U međuvremenu je postigao još dva pogotka u Ligi prvaka i dva u Kupu kralja.