Gol i asistencija Ivana Rakitića u remiju s Realom

09.05.2021.

Bivši proslavljeni hrvatski reprezentativac, Ivan Rakitić, postigao je gol i upisao asistenciju u remiju Seville (2:2) na gostovanju protiv Real Madrida.

Sevilla je povela u 22. minuti golom Fernanda poslije Rakitićeve asistencije, a Real izjednačio rezultat u 67. minuti preko Asensija na dodavanje Kroosa. Rakitić je iz kaznenog udarca opet doveo Andalužane u vodstvo u 78. minuti i činilo se da će to biti konačni rezultat, sve dok u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Kroos nije pucao, a loptu u vlastitu mrežu skrenuo igrač Seville, Diego Carlos.

Luka Modrić igrao je za Real Madrid do 66. minute, a Ivan Rakitić za Sevillu do 88. minute. Ovaj ishod je tri kola prije kraja ostavio Atletico na vrhu Primere sa 77 bodova, Real i Barcelona imaju po 75, a Sevilla 71 bod.