Kranjčaru drugo poluvrijeme

Dva gola Jelavića u uvjerljivoj pobjedi Evertona

04.01.2014.

Nikica Jelavić na sjajan je način obilježio svoj 50. nastup u prvoj jedanaestorici engleskog prvoligaša Evertona.

Hrvatski reprezentativni napadač Nikica Jelavić ugradio je dva pogotka u pobjedu svog Evertona nad Queens Park Rangersima u trećem kolu FA kupa.

Everton je na svom terenu poveo u 35. minuti preko Barkleyja, a minutu prije odlaska na odmor Jelavić je povisio na 2:0 udarcem izvan kaznenog prostora.

Igrala se 68. minuta kada je Jelavić, na asistenciju Ovieda, iz blizine postigao i treći pogodak svoje momčadi, a u 75. minuti mogao je i do hat-tricka. Međutim, s 11 metara pogodio je okvir gola.

Konačnih 4:0 postavio je Coleman minutu kasnije.

Jelavić je odigrao svih 90 minuta za Everton, a u momčadi Queens Park Rangersa zaigrao je i Niko Kranjčar, koji je na poluvremenu zamijenio Traorea.