Engleska poražena na jedanaesterce

Italija osvojila naslov prvaka Europe

11.07.2021.

U finalu Europskog prvenstva na Wembleyju Italija je boljim izvođenjem jedanaesteraca svladala Englesku, nakon 1:1 u 120 minuta igre.

U nedjelju je odigran završni dvoboj ovogodišnje europske smotre, na kojemu je nastupila i hrvatska nogometna reprezentacija, koja se od natjecanja oprostila u osmini finala, nakon produžetaka protiv Španjolske.

Za trofej su se u Londonu borili Engleska i Italija, a domaćin je poveo već u drugoj minuti utakmice, kada je precizan bio Shaw. Talijani su izjednačili u 67. minuti, a pogodak je potpisao Bonucci.

S obzirom da novih promjena rezultata više nije bilo, pristupilo se jedanaestercima, a posljednji je pokušaj talijanski vratar Donnarumma, koji je proglašen i najboljim igračem turnira, obranio Saki

Italiji je to drugi naslov prvaka Europe, a sljedeće će Europsko prvenstvo biti odigrano 2024. godine u Njemačkoj.