Pogodak Getafeu

Ivan Rakitić zapečatio slavlje Seville

05.01.2014.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić postigao je novi prvenstveni pogodak, u pobjedi svoje Seville nad Getafeom 3:0.

Španjolsko nogometno prvenstvo nastavljeno je ovoga vikenda utakmicama 18. kola, a Sevilla je s Ivanom Rakitićem od prve minute ugostila momčad Getafea.

Domaćine je u vodstvo doveo Vitolo u 34. minuti, a prednost Seville udvostručio je Bacca u 55. minuti.

Konačnih 3:0 postavio je hrvatski vezni igrač i kapetan Andalužana, Ivan Rakitić, koji je u 77. minuti preciznim prizemnim udarcem zaključio brzu i jednostavnu akciju sa svojim suigračem.

Rakitić je odigrao cijelu utakmicu te još u prvom poluvremenu zaradio žuti karton, a ovaj mu je pogodak bio osmi u ovosezonskom izdanju Primere.

Sevilla trenutačno drži šesto mjesto na tablici, s 29 osvojenih bodova, koliko ima i petoplasirani Real Sociedad.