Gostujuće pobjede

Brekalo i Sosa strijelci u prvom kolu Njemačkog kupa

08.08.2021.

Wolfsburg i Stuttgart preskočili su prve prepreke u novom izdanju Njemačkog kupa, a pritom su suparničke mreže zatresli Josip Brekalo i Borna Sosa.

Nogometaši Wolfsburga u prvom su kolu Njemačkog kupa gostovali kod Preussen Münstera, a domaćin je poveo u 74. minuti preko Hoffmeiera. U samoj završnici susreta Josip Brekalo spašava Wolfsburg i pogađa za izjednačenje u produžetke.

U dodatnih pola sata Weghorst i Baku ispisuju na semaforu konačnih 3:1 za Wolfsburg. Brekalo je u igru ušao na poluvremenu te je ostao na terenu do kraja dvoboja.

Stuttgart je uvjerljivo odradio gostovanje kod berlinskog Dynama. Slavio je 6:0, a Borna Sosa potpisao je drugi pogodak svoje momčadi, u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.

Preostali su strijelci Stuttgarta bili Al Ghaddioui, Mavropanos, KlimowiczSankoh i Čurlinov. Sosa je igrao svih 90 minuta, asistirao je za prvi pogodak, a ujedno je i nosio kapetansku vrpcu svog kluba.