Rano slomljen otpor Azerbajdžana

02.09.2021.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija uspješno je otvorila nove kvalifikacije za odlazak na Europsko prvenstvo, svladavši Azerbajdžan rezultatom 2:0.

U-21: HRVATSKA - AZERBAJDŽAN 2:0 (2:0)
Kvalifikacije za EP 2023., Skupina A.
Gradski stadion, Velika Gorica.

Sudac: D. Šurman (Ukrajina)

Strijelci: 1:0 - Sučić (10'), 2:0 - Šimić (24')

Žuti kartoni: Huseynli (9'), Jusifli (30'), Franjić (33'), Valizada (63')

Hrvatska: Pandur, Čolina, Krizmanić, J. Šutalo, B. Šutalo, Marin (80' Bušnja), Franjić (79' Liber), Sučić (68' Pršir), Kačavenda, Biuk (68' Vidović), Šimić (68' Ljubičić). Izbornik: I. Bišćan.

Azerbajdžan: Mehbalijev, Alizada (46' Džafarov), Husejnov, Huseynli, Celik, Jusifli (46' Garahmadov), Sejidov (78' Asgarov), R. Abdulzade, Zulfugarli, S. Abdulzade (46' Valizada), Gurbanli (77' Gulijev). Izbornik: M. Obradović.

Nakon povijesnog plasmana u četvrtfinale Europskog prvenstva za igrače do 21 godine ovog ljeta, mlada je reprezentacija u uvelike novom sastavu započela novi kvalifikacijski ciklus, za odlazak na Europsko prvenstvo u Gruziji i Rumunjskoj 2023. godine.

Prvi je suparnik izabranicima Igora Bišćana bio Azerbajdžan, a Hrvatska je u Velikoj Gorici ubilježila sva tri boda. Za konačnih 2:0 pobrinuli su se Luka Sučić u desetoj minuti - iz slobodnog udarca, uz dodir živog zida - te Roko Šimić u 24. minuti, nakon što je u mrežu skrenuo pokušaj Stipe Biuka.

Imali su mladi Vatreni tijekom utakmice još nekoliko izglednih prilika za pogodak, a svoje su rano stečeno vodstvo rutinski sačuvali do samog kraja.

U drugom će nastupu snage odmjeriti s Finskom, koja ih na svom terenu dočekuje 7. rujna. Grad domaćin tog susreta bit će Oulu.