Pogoci s 11 metara

Sučić i Rakitić režirali remi na otvaranju Lige prvaka

14.09.2021.

Luka Sučić i Ivan Rakitić upisali su se u strijelce već prvog dana grupne faze Lige prvaka - obojica su bili precizni s bijele točke.

U prvom kolu natjecanja po skupinama Lige prvaka Sevilla je ugostila Salzburg, a obje su momčadi u udarnoj postavi imale hrvatskog nogometaša - Ivana Rakitića i Luku Sučića.

Nakon što je Adeyemi promašio kazneni udarac za goste iz Austrije u 13. minuti, istu je priliku osam minuta poslije dobio upravo Sučić te je uspješno realizirao svoj pokušaj.

U 37. minuti dosuđen je i treći kazneni udarac za Salzburg, no Sučić je tada pogodio okvir vrata. S druge strane, već u 42. minuti, Rakitić je s 11 metara Sevilli osigurao izjednačenje, na konačnih 1:1.

Dokapetan srebrnih Vatrenih igrao je do 66. minute, dok je mladi hrvatski reprezentativac odradio cijelu utakmicu.

U drugoj utakmici Skupine G sastaju se Bradarićev i Grbićev Lille i Wolfsburg.