Kvalifikacije za SP

21.09.2021.

U utorak je hrvatska ženska reprezentacija odigrala svoj drugi susret u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2023. godine, a u Karlovcu su bolje bile favorizirane nogometašice Italije.

HRVATSKA - ITALIJA 0:5 (0:2)
Kvalifikacije za SP 2023., Skupina G.
Stadion Branko Čavlović - Čavlek, Karlovac.

Sutkinja: M. Huerta de Aza (Španjolska)

Strijelci: 0:1 - Gama (17'), 0:2 - Giacinti (31'), 0:3 - Giacinti (47'), 0:4 - Girelli (50'), 0:5 - Cernoia (82')

Žuti kartoni: Kunštek (15'), Jelenčić (36'), Lojna (59'), Spajić (82')

Crveni kartoni: Giuliani (65')

Hrvatska: Bačić, Čanjevac, Kunštek (54' Bukač), Pedić (77' Jakobašić), Balog, Dulčić, Jelenčić (77' Jedvaj), Lojna, Lubina (73' Spajić), Pezelj, Glibo (46' Šabašov). Izbornik: M. Prskalo.

Italija: Giuliani, Bartoli, Linari, Gama (46' Lenzini), Bergamaschi (54' Boattin), Cernoia, Caruso, Galli, Bonansea (66' Soffia), Girelli (54' Cantore), Giacinti (66' Durante). Izbornica: M. Bertolini.

Nakon uvodnog poraza u Rumunjskoj, izabranice Mate Prskala u prvoj su domaćoj utakmici kvalifikacijskog ciklusa za svjetsku smotru u Australiji i Novom Zelandu dočekale nositelja skupine, reprezentaciju Italije.

Gošće su do prednosti došle u 17. minuti, kada je precizna bila kapetanica Gama, a to su vodstvo udvostručile u 31. minuti preko Giacinti.

Na početku drugog poluvremenea Giacinti je postigla i svoj drugi pogodak, a ubrzo je Girelli povisila rezultat i na 4:0. Nakon prekida zbog tehničkih poteškoća s rasvjetom, isključena je vratarka Giuliani, no Italija je s igračicom manje postavila konačnih 5:0 - kazneni udarac realizirala je Cernoia.

Kvalifikacije se nastavljaju u listopadu, a Hrvatska će gostovati kod vodećih momčadi skupine, Italije (22. listopada) i Švicarske (26. listopada).