Kvalifikacije za EP 2022

Hrvatska ženska U-17 reprezentacija deklasirala Kazahstan

26.09.2021.

Mlada hrvatska ženska U-17 reprezentacija upisala je još jednu uvjerljivu pobjedu u okviru prve runde kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2022. godine, u drugoj utakmici izabranice Stelle Gotal svladale su Kazahstan 7:0.

Hrvatske su igračice uvjerljiv trijumf nagovijestile već u trećoj minuti zahvaljujući pogotku Petre Mikulica (3’), a do odmora još triput tresle mrežu Kazahstanki uz pogotke Klare Kovačević (31’), Helene Damjanović (36’) i Tee Vračević (43’). U nastavku je golijadu nastavila Tea Šaban iz kaznenog udarca (56’), a zaključile je Klara Kovačević (66’) svojim drugim pogotkom, odnosno Laura Vlastelica (90’).

Hrvatska posljednju utakmicu prve runde kvalifikacija igra u srijedu, 29. rujna, od 11 sati u Lučkom protiv Litve. U drugoj utakmici drugog kola Litva je svladala Armeniju 2:1. U poretku vodi Hrvatska s maksimalnih šest bodova i impresivnu gol-razliku (12:0), druga je Litva s četiri boda, Kazahstan ima 1, a na začelju je Armenija bez bodova.

HRVATSKA - KAZAHSTAN 7:0
LUČKO - Stadion NK Lučko. Sutkinja: Alexandra Deligianni (Grčka). Pomoćne sutkinje: Papadopoulu (Grčka) i Marinova (Bugarska). Strijelci: 1:0 Mikulica (3’), 2:0 Kovačević (31’), 3:0 Damjanović (36’), 4:0 Vračević (43’), 5:0 Šaban (56’-11m), 7:0 Vlastelica (90’). Žuti kartoni: Orynbay (Kazahstan).
HRVATSKA: Udović, Kovačević (70’ Grdić), Sedmak, Čorak, Šaban (64’ Vlastelica), Kolega (80’ Branković), Vračević (64’ Vunić), Damjanović, Mikulica, Živković (70’ Mišura).
KAZAHSTAN: Anuarbek, Yerzhanova, Orynbay, Taldykina, Norbayeva, Lozukova, Tyan (46’ Kozhabekova), Zhumagali, Yerdauletova (85’ Makhmutova), Mamyrova (85’ Rysbek), Balzhan (57’ Popova).