Tri pogotka za tri boda

Velika pobjeda Dinama u Belgiji

30.09.2021.

Nogometaši Dinama slave vrlo važnu europsku pobjedu - od belgijskog Genka bolji su bili rezultatom 3:0.

Nakon uvodnog domaćeg poraza od West Hama (0:2), Dinamo je u drugom kolu grupne faze Europske lige gostovao kod belgijskog Genka te upisao i prve bodove.

Igrala se deseta minuta kada je Ivanušec završio lijepu akciju Modrih za vodstvo, a nakon što su obje momčadi po jednom pogodile okvir vrata, Petković je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela realizirao kazneni udarac za 2:0.

Sredinom drugog poluvremena dosuđen je još jedan kazneni udarac za Dinamo, uz isključenje Munoza, da bi Petković ponovno zatresao mrežu za konačnih 3:0.

U drugoj utakmici drugog kola West Ham je kod kuće pobijedio bečki Rapid 1:0, te Englezi vode na tablici sa svih šest bodova, ispred Dinama i Genka koji imaju po tri. Rapid je bez bodova, a Dinamo će u trećem kolu igrati upravo u Beču - taj je dvoboj na rasporedu 21. listopada.