3:2 u Varaždinu

08.10.2021.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija nastavila je pobjeđivati u svojoj kvalifikacijskoj skupini za odlazak na Europsko prvenstvo: u Varaždinu je nadjačala i jednog od glavnih rivala, Norvešku.

U-21: HRVATSKA - NORVEŠKA 3:2 (2:0)
Kvalifikacije za EP 2023., Skupina A.
Gradski stadion, Varaždin.

Sudac: J. Kozyk (Ukrajina)

Strijelci: 1:0 - Šimić (2'), 2:0 - Sučić (16'), 2:1 - Sebulonsen (55'), 3:1 - Vušković (57'), 3:2 - Ceide (58')

Žuti kartoni: J. Šutalo (47'), Heggheim (51'), Vušković (71'), Daland (81')

Hrvatska: Pandur, Čolina, Vušković, Soldo, B. Šutalo, J. Šutalo, Sučić (78' Smolčić), Palaversa, Kačavenda (90+2' Baturina), Marin (78' Bušnja), Šimić (90+2' Ljubičić). Izbornik: I. Bišćan.

Norveška: Klaesson, Ostrom (46' Ceide), Daland, Heggheim (74' Kolskogen), Sebulonsen, Evjen (46' Christensen), Hove (74' Sahraoui), Askildsen, Larsen, Holm (79' Stenevik), Botheim. Izbornik: L. G. Smerud.

Nakon rujanskih pobjeda na početku novog kvalifikacijskog ciklusa, izabranici Igora Bišćana odlično su ušli i u listopad, svladavši Norvežane koji su u prva dva kola također uzeli svih šest bodova.

Početak u Varaždinu nije mogao biti bolji: Šimić je već u drugoj minuti iz gužve uspio gurnuti loptu u mrežu za 1:0, dok je sjajna akcija poslije udarca iz kuta u 16. minuti završila udarcem Sučića koji je uz dodir također završio iza norveškog vratara za 2:0.

Gosti se nisu predali te su u 55. minuti smanjiti preko Sebulonsena, da bi Vušković glavom na prvoj vratnici odmah vratio Hrvatskoj dva pogotka prednosti (3:1). Potom je još brže Ceide preciznim prizemnim udarcem ispisao na semaforu 3:2.

Rezultat se potom više nije promijenio te mladi Vatreni sa svih devet bodova odlaze na gostovanje kod Azerbajdžana, koje je na rasporedu u utorak, 12. listopada.