Malmo uvjerljiv

Hat-trick Čolaka u Švedskom kupu

14.10.2021.

Hrvatski napadač Antonio-Mirko Čolak postigao je tri pogotka za svoj Malmo u susretu drugog pretkola ovosezonskog izdanja Švedskog kupa.

Malmo je grupnu fazu Švedskog kupa izborio domaćom pobjedom protiv Onsale (5:1), a velik je doprinos uvjerljivoj pobjedi dao hrvatski reprezentativac Antonio-Mirko Čolak.

Čolak je postigao prva dva pogotka svoje momčadi: prvi već u devetoj minuti utakmice, a drugi samo deset minuta poslije. Nakon što su u nastavku precizni bili i Birmančević te Abubakari, Čolak je svoj hat-trick zaokružio u 67. minuti, postavivši konačni rezultat dvoboja.

U švedskom prvenstvu Čolak dijeli četvrto mjesto ljestvice strijelaca s deset pogodaka, a njegov Malmo bori se za novu titulu: za vodećim Djurgardenom i AIK-om zaostaje tri boda.