Nastavljene kvalifikacije za SP

Hrvatska poražena na gostovanju kod Italije

22.10.2021.

Na kvalifikacijskom gostovanju kod Italije, nositelja skupine, hrvatska ženska nogometna reprezentacija poražena je rezultatom 3:0.

ITALIJA - HRVATSKA 3:0 (2:0)
Kvalifikacije za SP 2023., Skupina G.
Stadion Teofilo Patini, Castel di Sangro.

Sutkinja: P. Pavlikova (Slovačka)

Strijelci: 1:0 - Cernoia (2'), 2:0 - Girelli (9' - 11m), 3:0 - Pirone (64')

Žuti kartoni: Pezelj (35'), Gama (42'), Bonansea (45')

Italija: Schroffenegger, Boattin (80' Di Guglielmo), Salvai, Linari, Gama (68' Lenzini), Cernoia, Rosucci, Caruso, Giacinti (68' Cantore), Bonansea (46' Guagni), Girelli (56' Pirone). Izbornica: M. Bertolini.

Hrvatska: Bačić, Jelenčić (84' Kirilenko), Pranješ, Balog, Spajić (46' Čanjevac), Dulčić, Lojna (84' Zdunić), Lubina (80' Kunštek), Pezelj, Gegollaj, Glibo (87' Jedvaj). Izbornica: S. Gotal.

U svom trećem nastupu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2023. godine, Hrvatska nije uspjela iznenaditi Talijanke, koje su u Castel di Sangru upisale nova tri boda te zadržale maksimalan učinak.

Prva dva pogotka Italija je postigla već u prvih deset minuta utakmice - precizne su bile Cernoia te Girelli s bijele točke - a na konačnih 3:0 povisila je Pirone sredinom drugog poluvremena.

Hrvatice će za četiri dana odraditi još jedan zahtjevan susret, gostovanje kod drugoplasirane Švicarske.