Dvoboj u Zurichu

Švicarska svladala Hrvatice u nastavku kvalifikacija za SP

26.10.2021.

U svom četvrtom nastupu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, Hrvatska je gostovala u Švicarskoj, gdje je poražena rezultatom 5:0.

ŠVICARSKA - HRVATSKA 5:0 (2:0)
Kvalifikacije za SP 2023., Skupina G.
Letzigrund, Zurich.

Sutkinja: F. Nielsen (Danska)

Strijelci: 1:0 - Crnogorčević (8'), 2:0 - Maritz (45+2'), 3:0 - Bachmann (82'), 4:0 - Rinast (88'), 5:0 - Bachmann (90+1' - 11m)

Žuti kartoni: Bachmann (27'), Mauron (46'), Dulčić (78'), Lojna (84'), Kunštek (90+4')

Drugi žuti karton: Dulčić (90')

Švicarska: Thalmann, Marti (59' Rinast), Buhler (88' Hurni), Kiwic, Maritz, Walti, Crnogorčević, Maendly (35' Mauron), Sow (88' Piubel), Bachmann, Folmli (59' Lehmann). Izbornik: N. Nielsen.

Hrvatska: Bačić, Jelenčić, Pranješ, Balog, Dulčić, Čanjevac (74' Taritaš), Gegollaj (65' Spajić), Pezelj, Lubina, Glibo (86' Jedvaj), Lojna (86' Kunštek). Izbornica: S. Gotal.

Na gostovanju kod još jednog favorita kvalifikacijske Skupine G, hrvatska ženska nogometna reprezentacija ostala je bez bodova.

Švicarke su povele već u osmoj minuti preko Crnogorčević, a na isteku prvog poluvremena početnu je prednost udvostručila Maritz.

Tih 2:0 stajalo je na semaforu sve do završnih desetak minuta, kada Bachmann s dva te Rinast s jednim pogotkom postavljaju konačnih 5:0, a Hrvatska je zbog isključenja Dulčić susret završila s igračicom manje.

Hrvatice će u nastavku kvalifikacija odigrati dvije domaće utakmice u Puli, protiv Litve (26. studenoga) i Moldove (30. studenoga).